З 10 грудня 2016 року по 4 лютого 2017 року в рамках завершального етапу проекту «Соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту та набуття навичок миротворення у школах на сході України» відбудеться серія з 5 двогодинних вебінарів з ненасильницького спілкування з Ольгою Нгуєн*, першим і єдиним російськомовним сертифікованим тренером з ННС Міжнародного центру з ненасильницького спілкування (CNVC).

Графік проведення вебінарів:

  • 10 грудня (субота) – 9:00-11:00
  • 24 грудня (субота) – 9:00-11:00
  • 9 січня (понеділок) – 9:00-11:00
  • 14 січня (субота) – 9:00-11:00
  • 4 лютого (субота) – 9:00-11:00

На вебінарах заплановано розглянути наступні теми:

  • ННС і робота (на прикладі професії вчителя)

Як зберегти і поширити людяність в системі, яка не заточена під людські потреби?

Наприклад, якщо ми щиро хочемо взаємодіяти по-людськи, у форматі рівноправних партнерських відносин, а колеги чи керівництво орієнтовані, в першу чергу, на результат, план, оцінки… АБО ми хочемо створити емпатійний простір, а колеги кажуть, що емпатія – марна трата часу; «яка емпатія, коли уроки, перевірка домашнього завдання, планерки, звітність, ще й учні докучають поганою поведінкою?!»

  • Партнерські взаємини і прихильність

Як наш патерн побудови відносин (стиль дорослої прихильності – посилання Ейнсворс, Боулбі) допомагає або заважає в партнерських відносинах, в тому, як ми виховуємо або навчаємо? Коли ми наступаємо на одні й ті ж «граблі», що з цим робити?

  • Правила поводження у «вибуховій» або «травматичній» ситуації

Чи відчували Ви повну розгубленість у «вибуховій» або «травматичній» ситуації? Безпорадність, коли хтось із колег, учнів чи оточуючих зазнавав емоційної травми? Хочете знати, як допомогти і при цьому не нашкодити?

  • Способи самовідновлення

Чи бувало у Вас так, що до кінця дня (а то і по дорозі на роботу), Ваш настрій ніби накривало чорною хмарою? Ви відчували втому, розгубленість, не було сил та енергії ні на себе, ні на захоплення, ні на дорогих Вам людей? На вебінарах ми розглянемо способи виходу з таких ситуацій і техніки самовідновлення.

  • Сором і шляхи його подолання

Чи бувало у Вас так, що Ви загрузали в безнадії, почутті провини та сорому, отримавши, наприклад, претензії начальника чи колег? Хотіли б Ви знати, як вилізти з цієї «трясовини» сорому, і допомогти врятуватися від неї іншим? Брене Браун, вчена зі світовим ім’ям, пише, що сором корелює лише із залежностями, харчовими розладами, знущаннями/ цькуванням (буллінгом), депресією… вона пише, що згідно з усіма відомими на сьогодні дослідженнями, почуття сорому не пов’язане з жодним позитивним чи сприятливим для нас результатом. Будемо позбавлятись цього почуття на вебінарах!

Окрім учасників проекту, у вебінарах також зможуть взяти участь усі бажаючі, хто до 1 грудня заповнить реєстраційну форму за посиланням https://goo.gl/forms/4AbfymzPiedfCtWE2 та зробити благодійний внесок на рахунок нашої організації, а саме – на розвиток порталу www.empatia.pro (бажана сума внеску становить 1500 грн)

 

* Ольга Нгуєн вже понад 10 років займається навчанням (себе та інших) і роботою в командах у парадигмі партнерства, із застосуванням ННО і нейробіології.

Ольга відкрила для себе ННС (метод ненасильницького спілкування Маршалла Розенберга, www.CNVC.org) у 2005 році як метод, який допоміг їй стати такою мамою, якою вона хотіла бути. Коли Оля вперше спіймала себе на внутрішньому пориві накричати на свою дитину, це її дуже налякало. Попередні 25 років її життя, її магістерська освіта (MSc) та професійна кваліфікація Інституту управлінських бухгалтерів (GCMA), робота у транснаціональній корпорації і посада фінансового директора ніяк не підготували її до такої ситуації.

Метод ННС допоміг у цій ситуації, а також став у нагоді в різноманітних сімейних ситуаціях, у роботі з підтримки молодих батьків (у минулому Ольга – консультант з грудного вигодовування, слінгоконсультант та міжнародний тренер слінгоконсультантів), у ролі фінансового директора благодійної організації та у власному бізнесі. Помічаючи зміни в житті Ольги, колеги та друзі почали просити поділитись секретами її успіху.

Вже у 2007 році Ольга почала ділитися інформацією про метод ННС з представниками комерційних та неприбуткових організацій. Ольга брала участь в організації сімейних таборів ННС, виступала спікером на конференціях, побувала з тренінгами в Росії, Україні, Англії, Ірландії, Малайзії. З 2012 року вона сертифікований тренер з ННС Міжнародного центру з ненасильницького спілкування (CNVC). Наразі проходить стажування на асесора сертифікації ННС, щоб запропонувати сертифікацію російською мовою, пише книгу про ННС і готує першу програму навчання тренерів ННС російською. Ольгу особливо цікавлять наступні сфери застосування ННС: навчання тренерів, ННС і зцілення травми, ННС в сім’ї, ННС в організаціях, ННС і міжнаціональний діалог, ННС і нейробіологія. Ольга – член експертної ради СППМ (Союзу професійної підтримки матерів). Її сайти: www.hearttoheartconnection.co.uk, www.pronno.ru.