Опис проекту

Метою проекту «Соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту та набуття навичок миротворення у школах на сході України» є зміцнення діалогу і соціальної інтеграції в пост-конфліктних регіонах на сході України шляхом підвищення якості освіти, зниження рівня напруженості, занепокоєння і конфліктів у суспільстві, агресивної поведінки серед дітей, набуття навичок медіації конфліктів і ненасильницького (емпатійного) спілкування.

Проект фінансується в рамках литовської Програми розвитку співпраці та сприяння демократії за фінансової підтримки Шведського Інституту.

У рамках проекту буде відбуватися навчання вчителів, шкільних психологів і дітей застосовувати навички ненасильницького (ематійного) спілкування у повсякденному житті. Завдяки проведенню тренінгів, навчальних таборів та програми міжкультурного обміну вчителі і діти зможуть розвивати свій емоційний інтелект, поліпшувати своє психологічне здоров’я, використовуючи навики та інструменти ненасильницького спілкування та практики самоусвідомлення. Програма культурного обміну, обмін досвідом із колегами-освітянами з Литви та Швеції забезпечать розширення можливостей для вчителів і психологів.

Навчальна програма для учасників проекту включає участь у:

  • 3-денному навчальному семінарі з розвитку емоційного інтелекту (8-10 червня 2016 р., м. Краматорськ);
  • 10-денній літній школі з розвитку емоційного інтелекту і практики самоусвідомлення (07-17 липня 2016 р., Київська обл.);
  • 3-денному навчальному семінарі з організації Центрів довіри та порозуміння при школах (19-21 серпня, 2016 р., м. Харків);
  • 5 вебінарах з основ ненасильницького спілкування (ННС);
  • підсумковій конференції для вчителів і шкільних психологів зі сходу України (28-29 жовтня 2016 р., м. Київ).

10 найактивніших учасників зможуть взяти участь у 10-денній програмі культурного обміну для дітей та вчителів у Швеції (26 вересня – 6 жовтня 2016 р.).

 

Учасники навчальної програми також візьмуть участь в створенні інформаційного порталу EMPATIA.PRO, на якому будуть викладені відео, методичні, дидактичні матеріали та інструменти для розвитку емоційного інтелекту і навичок ненасильницького спілкування (ННС) та медіації конфліктів для дітей і дорослих. Створення порталу допоможе інтегрувати методи та інструменти ненасильницького (емпатійного) спілкування, розвитку емоційного інтелекту, формування навичок миротворення та медіації конфліктів у освітній процес.

У програмі працюватимуть українські тренери, які володіють методологією медіації конфліктів, фасилітації діалогів, практичних способів розвитку емоційного інтелекту; тренер з розвитку практики самоусвідомлення (світський формат медитації) з Росії; сертифіковані тренери ННС з Угорщини та США; тренер-консультант у сфері підготовки та розвитку лідерів зі Швеції.

Учасниками проекту можуть стати вчителі, шкільні психологи та соціальні педагоги з пост-конфліктних територій на сході України – активні та амбіційні освітяни, які відроджують та розвивають навчальну, виховну та просвітницьку діяльність.

Для участі у відборі необхідно до 1 травня 2016 року заповнити анкету за посиланням:

 

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ