Історія зародження ідеї

За 25 років незалежності українська ідентичність, а з нею і національна ідея не були сформовані через те, що маленькі і дорослі українці, зокрема зі сходу та півдня України, мало подорожували країною, не мали нагоди ознайомитися з її культурною та історичною спадщиною, а головне – завести друзів в різних містах та селах. Адже потужна держава починається з теплих та сталих зв’язків між її громадянами!
Однією з головних проблем сьогоднішнього українського суспільства і однією із причин конфлікту на сході України є розрив “соціальної тканини” та відсутність масштабного діалогу між різними регіонами країни на рівні окремих громадян.
Ми переконані, що якщо б національні програми інтеграції та обміну дітьми та спеціалістами почали працювати ще в 90-х, сьогодні ми б змогли активніше протистояти зовнішній агресії в Криму та на Донбасі – завдяки культурному та освітньому обміну у цих та інших регіонах вже було б сформоване потужне українське громадянське суспільство.

Наприкінці 2015 року в статті Катерини Ясько на ресурсі “Українська Правда” був описаний унікальний вплив міжнародних програм дитячого обміну (з проживанням у сім’ях) на розвиток дітей – через збагачення освітнього і виховного середовища, формування довіри, глобального мислення, розвитку емпатії та соціального інтелекту.
Матеріал викликав широкий резонанс, було отримано багато позитивних відгуків. Про готовність прийняти на певний час дитину з іншого регіону в свою родину і в свій клас писали батьки і вчителі з усієї України. Так народилась ідея проекту і однойменної організації ГО “Міжнародна просвітницька ініціатива “ВІДКРИТА ХАТА”.

Філософія проекту

Слово “хата” (khata) має цікаву етимологію. Окрім одноповерхової української оселі в сільській місцевості, воно має ще одне значення. В традиціях тибетського буддизму “khata” (Tibetan: ཁ་བཏགས) – це традиційний церемоніальний шарф, який одягають на важливі свята – для привітання та проводи важливих гостей, на дні народження та весілля. Як правило, хата шиється з білого шовку, що символізує чисте серце та наміри, гостинність та відкритість дарувальника.

Філософія проекту “Відкрита хата” запрошує українців до прояву традиційної гостинності та доброзичливості і є відповіддю на проблему дезінтеграції та відсутності діалогу між різними регіонами України. Метою проекту є започаткування сталих зв’язків між сім’ями школярів з різних куточків України а також українськими сім’ями закордоном, заснованих на взаємній довірі, емпатії та еко-свідомості.

В рамках Проекту передбачається:

  • Обмін дітьми шкільного віку між сім’ями (та школами) з різних регіонів України;
  • Обмін дітьми шкільного віку між сім’ями (та школами) України та іншими країнами (особливо тими, де проживає активна українська діаспора);
  • Створення етно-шкіл і таборів, в рамках яких діти будуть ґрунтовно вивчати культуру і традиції різних регіонів України, що сприятиме формуванню еко-свідомості та закладенню цінностей сталого розвитку.
  • Створення “подорожуючих шкіл/класів”, які присвячують рік навчання вивченню різних регіонів і висвітлюють Україну в рамках власних фотовиставок, блогів, медіа-репортажів і т.д.

Довіра

Свідомість

Культура

Слідкуйте за нами

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах

Щоб стати учасником проекту, будь ласка, заповніть одну із анкет нижче:

Волонтерам
Педагогам та психологам
Батькам
Власникам етно- і еко-садиб, таборів, закритих за неукомплектованість сільських шкіл